Кожи која стари не треба само свакодневну негу, већ и посебне процедуре за подмлађивање. Они ће помоћи да се изгладе боре, затегну овал, дају кожи пријатну нијансу, мекоћу и еластичност. Није неопходно ићи у салон - можете побољшати стање лица код куће.
Проблеми са старењем коже: са чим треба да се носите
Козметолози су сигурни да старење коже почиње са 25 година. Почетни знаци нису много приметни. Постепено, епидермис губи еластичност, губи способност задржавања влаге, након пуног сна, кожа нема времена да се опорави. Сваке године се тражи све више јаке козметике, постоји потреба за салонским процедурама. До 40 година, проблем постаје очигледан, све је теже сакрити недостатке шминком. Главни знаци старења укључују:
- промена густине епидермиса;
- повећана сувоћа коже, приметно љуштење;
- проширене поре и неуједначен рељеф;
- неуједначена пигментација;
- земљани тен;
- оток, посебно приметан испод очију;
- "плутајући" овал лица;
- мале боре, склоне продубљивању.
Са годинама, тип коже се може променити. Жене које имају нормалну кожу у младости почињу да се жале на повећану сувоћу. Масни епидермис пати од дехидрације и иритације, реагује на временске промене и нову козметику.
Није увек брзо погоршање изгледа коже повезано са годинама. На изглед негативно утичу:
- неухрањеност;
- пушење и алкохол;
- недостатак свежег ваздуха;
- недовољно сна;
- превише агресивно чишћење;
- неодговарајућа козметика;
- хормонални поремећаји.
Пре него што започнете кућне процедуре против старења, потребно је да елиминишете негативне факторе што је више могуће. Важно је повећати количину течности коју пијете и пратити исхрану. На менију је што више свежег поврћа и воћа, ферментисаних млечних производа, природних влакана. Препоручљиво је потпуно напустити цигарете и знатно смањити количину алкохола, довољно спавати и ходати више.
Подмлађивање код куће: неопходне процедуре
Искусни козметолог може развити индивидуални програм против старења и одабрати праву козметику. Ваш дневни ритуал треба да укључује:
- Нежно чишћење са веома нежним препаратима обогаћеним природним уљима, морским колагеном, протеинима свиле и витаминима. Воду из славине боље је заменити прокуваном, филтрираном или изворском водом.
- Вишестепено влажење. Једина универзална крема неће моћи да одржи хидро-липидну равнотежу на оптималном нивоу. Препоручује се да лице прво навлажите лосионом обогаћеним биљним екстрактима и хијалуронском киселином, затим нанесите течну емулзију и хранљиву крему. Висококвалитетна козметика се брзо упија без стварања неугодности. Вишестепена примена вам омогућава да задржите влагу у кожи, спречавате љуштење и сувоћу.
- Уравнотежена исхрана. Препоручљиво је прво нанијети серум на лице, а тек онда подмазати кожу кремом. Производи за дубоко обнављање користе се курсевима од 20-30 дана. На пример, након завршетка курса са ретинолом, можете направити кратку паузу и почети да користите производе са хијалуронском киселином или витамином Ц.
Одличан агенс против старења - маске са колагеном, ретинолом и хијалуронском киселином.
С времена на време, кожи су потребни активнији третмани. Дубинско чишћење је неопходно за побољшање тена. Уместо агресивних пилинга, користе се деликатни гоммажи. Кремасти производи се наносе на лице, сачекајте неколико минута и уваљајте масу прстима. Истовремено, са површине коже уклањају се кератинизоване ваге, лојни чепови, остаци козметике и друге нечистоће. Након таквог поступка, лице се осветљава, фине боре се изглађују, појављује се руменило. Чишћење можете поновити 1-2 пута недељно.
За уклањање шминке не користе се агресивни гелови, већ засићена хидрофилна уља која дубински чисте кожу и не исушују је.
На зрелу кожу добро утиче површински пилинг. Код куће можете користити формулације са додатком воћних киселина. Нежно одстрањују мртве ћелије, освежавају лице и побољшавају продирање хранљивих материја. За веома суву и танку кожу погодни су блажи гликолни пилинги. Препоручљиво је користити препарате из професионалних серија, они су ефикаснији. Тачан курс зависи од стања особе. Кисели пилинг не треба користити у пролеће и лето, активна сунчева светлост доприноси појави старачких пега.
Правилно одабрана крема за подизање ће затегнути овал лица и спречити птозу у вези са годинама.
Традиционалне методе за борбу против старења коже
За подмлађивање коже активно се користе базна и есенцијална уља. Треба их нанети на добро очишћено лице, избегавајући подручје око очију. Богате текстуре уља стварају заштитни филм на површини коже, помажу заглађивању бора и задржавају влагу у кожи. У базно бадемово, сојино или бресквино уље додаје се неколико капи етра. Уље лаванде или јасмина се бори против хиперпигментације и дубински негује суву кожу. Пинк има благи ефекат подизања и погодан је за самомасажу. Клека сужава проширене поре и уједначава рељеф, нероли заглађује фине боре, опушта и убрзава регенерацију ћелија.
Уместо индустријских тоника, можете користити биљне децокције. Першун ће посветлити кожу и уклонити старачке пеге, камилица ће ублажити сувоћу и љуштење, храстова кора ће смањити поре. Исперите лице хладним одваром након јутарњег или вечерњег прања.
Базна биљна уља могу се користити за топле облоге и облоге за тело. Посебно су корисни зими, када кожа пати од сувоће.
Домаће маске ће помоћи да затегнете овал лица, освежите кожу и побољшате њену боју. Црвена глина ће помоћи тромој кожи без тона. Прашак се меша са топлим млеком док се не формира не превише густа каша. Наноси се на очишћену кожу 10-15 минута и темељно испере прво топлом, а затим хладном водом. За дубоку исхрану и еластичност погодна је маска од свежег квасца помешаног са млеком, умућени протеини ће мало затегнути овал и смањити проширене поре. Одличан хидратантни, пилинг и осветљавајући ефекат имају маске од свежих бобица: малине, јагоде, трешње, грожђе. Поступци се раде на курсевима, након 8-10 апликација можете направити паузу.